4" Crystal Navy Heavy Crackle Porcelain Mosaic Tile
Highlight:
1. Ice-crackle texture, glossy finish
2. Chip size: 100x100mm; Thickness: 8mm; Gap: 3mm
3. Mesh backing, easy to install and maintain
4. Low-water absorption rate, good quality
Suitable for:
Swimming pools, bathroom, shower, kitchen, any aqua projects.
| Model NO: | BCQ606 |
| Size: | 309x309mm |
| Style: | Contemporary |
| Color Type: | Pure Color |
| Usage: | Interior Tiles |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 309x309mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy glazed |
| MOQ: | 100 sqm |
| Packing Details: | 11Sheets/1.05SQM/Carton, 90Cartons/Pallet, 20Pallets/Container |
| Specification: | A Grade |
| Material: | Ceramic |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 8.0mm |
| Color: | Crystal Navy |
| Application: | Kitchen, Bathroom, Bedroom, Dining Room |
| Chip Size: | 100x100mm |
| Gap: | 3.0mm |
| Net Weight/Sheet: | 1.54kg |
| Delivery Time: | 30 days after the deposit is paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6904900000 |
48x48mm Square Porcelain Ink-Jet Light Blue KOA2601
6x6 Ice Crackle Surface Square Glossy Porcelain Yellow WBB2901
22x22mm Square Porcelain Gradient Cobalt Blue CGG004A
48x48mm Square Glossy Crystal Glazed Porcelain Blue KOA2616
97x97mm Inkjet Porcelain Marble Look Sukabumi Bali Dark Green MOF8703
48x48mm Square Glossy Crystal Glazed Porcelain Dark Blue BCK611
25x25mm Square Glossy Porcelain Pink CIG410B
Diameter 19mm Penny Round Glossy Porcelain Blend Blue BCZ001
97x97mm Square Matte Porcelain Dark Grey BCM901B
48x48mm Blossom Surface Square Glossy Porcelain Blue BCK621