Stunning colorful chips and irregular freedom broken stone shapes will make your space unique! Welcome to find us if you are interested in more handmade porcelain tiles, please inquire us immediately!
Highlight:
1. Tiny Freedom Dancer Rainbow Porcelain Mosaic
2. Made of porcelain, thickness 4mm
3. Smooth touching, premium glazed surface
4. Mesh mounted on back, convenient to install
5. Residential and Commercial use is available
Suitable for:
Bathroom Walls, Shower Areas, Swimming Pool Walls, Commercial Space, etc
| Model NO: | BCZ001C4 |
| Size: | 280*280*4mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Same Color System |
| Usage: | Residential and Commercial |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 280*280*4mm |
| Connect: | Back Mesh Design |
| Surface: | Glossy, Glazed |
| MOQ: | 100 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Porcelain |
| Shape: | Irregular |
| Thickness: | 4.0mm |
| Color: | Mix Colors, White |
| Application: | Bathroom Walls, Shower Areas, Swimming Pool Walls, etc |
| Chip Size: | / |
| Gap: | / |
| Net Weight/Sheet: | 0.56kg |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
Mixed Size Square Metal Mix Laminated Glass GZOJ9913
Herringbone Mosaic BCZ204B1
Penny Round Tile Gray BCZ002B1
Penny Round Tile White BCZ202B1
Plumage Tile Ceramic Green BCZ602S
Kit Kat Tile Teal Blue BCZ710A
Hexagon Tile Matte Grey Blend CZO037B
Kit Kat Tile Turquoise Green BCZ920A
Penny Round Tile BCZ003B1
Ice Crackle Subway Tile ZOM5602