Dark Blue Crackle Fan Shaped Mosaic
Want a beautiful home coming from a design magazine? This crackle fan mosaic will make you swoon!
Highlight:
1. Popular fan shape/fish scale design
2. Delicate and refined, single ice-crackle texture
3. Chip size: 83.5x90.5mm; Thinkness: 6.5mm; Gap: 3mm
4. Smooth gloosy finish, easy to clean
5. Mesh mounted on back, providing simple installation
Suitable for:
Wall and backsplash covering in bathroom, kitchen, living room, etc.
| Model NO: | BCZ610 |
| Size: | 290x274mm |
| Style: | Contemporary |
| Color Type: | Pure Color |
| Usage: | Interior and exterior |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 290x274mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 300 sqm |
| Packing Details: | 11Sheets/0.88SQM/Carton, 99Cartons/Pallet |
| Specification: | A Grade |
| Material: | Ceramic |
| Shape: | Fan Shape |
| Thickness: | 6.5mm |
| Color: | Dark Blue |
| Application: | Bathroom, kitchen, entrance hall, etc |
| Chip Size: | 90.5x83.5mm |
| Gap: | 3.0mm |
| Net Weight/Sheet: | 1.03kg |
| Delivery Time: | 35 days after the deposit is paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6904900000 |
Ice Crackle Subway Tile ZOM5701
Mixed Size Square Metal Mix Laminated Glass GZOJ9912
Fish Scale Wave Pattern Dark Blue BCZ632-B
Square Tile Marble Pattern Inkjet Ceramic BCO901
Fish Scale Ocean Blue BCZ714
Penny Round Tile BCZ004B1
Herringbone Mosaic BCZ204B1
Strip Crystal Glass ZHM2903
Finger Tile Light Yellow BCZ503Z
Pebble Tile Ceramic Green BCZ006B1