Creative irregular pebble shape design very suitable for poolside swimming pool bathroom floor and wall. Welcome to find us if you are interested in more handmade porcelain tiles, please inquire us immediately!
Highlight:
1. Irregular pebble shape design
2. Made of ceramic, thickness 6.5mm
3. Smooth touching, kiln glazed surface
4. Mesh mounted on back, convenient to install
5. Residential and Commercial use is available
Suitable for:
Bathroom Walls, Shower Areas, Swimming Pool Walls, Commercial Space, etc
| Model NO: | BCZ006B1 |
| Size: | 280*280*6.5mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Same Color System |
| Usage: | Residential and Commercial |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 280*280*6.5mm |
| Connect: | Back Mesh Design |
| Surface: | Glossy, Glazed |
| MOQ: | 100 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Porcelain |
| Shape: | Irregular |
| Thickness: | 6.5mm |
| Color: | Green, Mix Colors, Blue |
| Application: | Bathroom Walls, Shower Areas, Swimming Pool Walls, etc |
| Chip Size: | Irregular |
| Gap: | / |
| Net Weight/Sheet: | 0.85kg |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
Plumage Tile Ceramic Green BCZ602S
Penny Round Tile Gray BCZ002B1
Cross Shape Porcelain Matte Terracotta ZMA1904
Arabesque Tile Pale Blue BCZ601E2
Herringbone Mosaic Dark Blue BCZ619A
Frozen Fan Shape Crackle BCZ715
Trapezoid Tile Ceramic Brown BCZ933A
Trapezoid Tile Ceramic Light Grey BCZ931A
Gradient Glass ZOM1909
2x4 Subway Laminated Glass GZOJ9902