Sky Blue Crackle Fan Shaped Mosaic
Highlight:
1. Popular fan shape/fish scale design
2. Delicate and refined, single ice-crackle texture
3. Chip size: 83.5x90.5mm; Thinkness: 6.5mm; Gap: 3mm
4. Smooth gloosy finish, easy to clean
5. Mesh mounted on back, providing simple installation
Suitable for:
Wall and backsplash covering in bathroom, kitchen, living room, etc.
| Model NO: | BCZ611 |
| Size: | 290x274mm |
| Style: | Contemporary |
| Color Type: | Pure Color |
| Usage: | Interior |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 290x274mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 300 sqm |
| Packing Details: | 11Sheets/0.88SQM/Carton, 99Cartons/Pallet |
| Specification: | A Grade |
| Material: | Ceramic |
| Shape: | Fan Shape |
| Thickness: | 6.5mm |
| Color: | Blue |
| Application: | Bathroom, kitchen, entrance hall, etc |
| Chip Size: | 90.5x83.5mm |
| Gap: | 3.0mm |
| Net Weight/Sheet: | 1.03kg |
| Delivery Time: | 35 days after the deposit is paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6904900000 |
Frozen Fan Shape Crackle BCZ304
Concave Mini Star Triangle Tile ZOB1103
Shield Tile White BCZ209Z
Penny Round Tile BCZ004B1
Ice Crackle Subway Tile ZOM5901
Mini Fish Scale ZOB1707
Fish Scale Wave Pattern Emerald Green BCZ715-B
Mixed Size Linear Shape Laminated Glass GZOJ9919
Finger Tile Light Blue BCZ630Z
Natural Shell Fan Shape BOZ905E4