Simple and elelgant, the blossm ceramic mosaic blue tile in 23x23mm meets many of our customers' deamnd, welcome to contact us for best price and sample details.
Hightlight:
1. 23x23mm crystal pool mosaic tile
2. Beautiful blossom pattern
3. Hugely versatile and high durability
4. Eco-friendly and low water-absorption rate
5. High resistance to scratch, wear, marks, abrosion and chemical agents
6. High performance and long service life
Suitable for:
Swimming pool building, spa center, bathroom, kitchen, landscaping, patio design, aqua projects and any interior and exterior designs.
| Model NO: | BCH609 |
| Size: | 23X23mm |
| Style: | Modern Style |
| Color Type: | Same Color System |
| Usage: | Wall, Floor, Swimming Pool |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 306X306mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 1000 Sqm |
| Packing Details: | Neutral or Custom Carton, Neutral Package, Wooden Pallet |
| Specification: | Grade A |
| Material: | Porcelain/Ceramic |
| Shape: | Square |
| Thickness: | 6mm |
| Color: | Blue |
| Application: | Living Room, Bathroom, Dining Room, Kitchen, Swimming Pool |
| Chip Size: | 23X23mm |
| Gap: | 3mm |
| Net Weight/Sheet: | Around 1kg |
| Delivery Time: | 30 Days After The Deposit Is Paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6908900000 |
6x6 Large Square Inkjet Pattern Glossy Porcelain Dark Blue WOL9602
97x97mm Square Matte Porcelain Dark Blue BMO903A1
Diameter 28mm Penny Round Glossy Porcelain Dark Green BCZ923A
97*97mm Square Inkjet Marble Look MOA1902
25x25mm Square Porcelain Gradient Pink CIG003A
48x48mm Ripple Surface Square Porcelain Green BCK705
95x95mm Ripple Surface Square Porcelain Yale Blue BCP601
25*25mm Square Porcelain Glow in the Dark IOH6006
48x48mm Square Glazed Porcelain Mixed Blue BCK001
48mmx48mm Green Ink-jet Porcelain Pool Mosaic Tile KGH6701