Vivid Green Crackle Fan Shaped Mosaic
Highlight:
1. Popular fan shape/fish scale design
2. Delicate and refined, single ice-crackle texture
3. Chip size: 83.5x90.5mm; Thinkness: 6.5mm; Gap: 3mm
4. Smooth gloosy finish, easy to clean
5. Mesh mounted on back, providing simple installation
Suitable for:
Wall and backsplash covering in bathroom, kitchen, living room, etc.
| Model NO: | BCZ707 |
| Size: | 290x274mm |
| Style: | Contemporary |
| Color Type: | Pure Color |
| Usage: | Interior and exterior |
| Certification: | CE, SGS, TUV, ISO |
| Sheet Size: | 290x274mm |
| Connect: | Mesh |
| Surface: | Glossy |
| MOQ: | 300 sqm |
| Packing Details: | 11Sheets/0.88SQM/Carton, 99Cartons/Pallet |
| Specification: | A Grade |
| Material: | Ceramic |
| Shape: | Fan Shape |
| Thickness: | 6.5mm |
| Color: | Green |
| Application: | Bathroom, kitchen, entrance hall, etc |
| Chip Size: | 90.5x83.5mm |
| Gap: | 3.0mm |
| Net Weight/Sheet: | 1.03kg |
| Delivery Time: | 35 days after the deposit is paid. |
| Trademark: | Bluwhale Tile |
| Origin: | Foshan China |
| HS Code: | 6904900000 |
Square Tile Marble Pattern Inkjet Ceramic BCO901
Mixed Size Linear Shape Laminated Glass GZOJ9915
Penny Round Tile BCZ003B1
Herringbone Mosaic Green BCZ709A
Concave Mini Star Triangle Tile ZOB1611
Natural Shell Brick BOZ907E4
Fish Scale Brown BCZ937
Penny Round Tile BCZ002
Triangle Tile Ceramic Dark Grey BCZ930A
Arabesque Tile Mix Colors BCZ001E2